Co způsobuje tvrdá voda a tvrdá voda ze studny? A jaké je řešení?

Nejdříve se podíváme na to, co je dané a pak si řekneme jaký dopad to má na vlasy a jaké jsou řešení. Tvrdost vody je vlastnost, která vyjadřuje obsah rozpuštěných nerostů (nejčastěji CaO a MgO) ve vodě. Tvrdost vody má význam pro její využití jako pitné i užitkové vody. Je zdrojem tvorby vodního i kotelního kamene a ovlivňuje i chuťové vlastnosti vody. Může být trvalá a přechodná. Trvalá obsahuje rozpuštěné chloridysírany (např. CaSO4), dusičnany a křemičitany. Přechodná obsahuje rozpuštěný Ca(HCO3)2 (hydrogenuhličitan vápenatý). Po jeho vysrážení vzniká CaCO3 (uhličitan vápenatý), což je vodní kámen.

Jak máte tvrdou vodu právě u vás doma určitě poznáte na vodovodní baterii, rychlovarné konvici a v koupelně.

Tvrdá voda má zásaditější Ph a to má negativní vliv na porozitu vlasů. Vlas se pod zásaditým Ph otevírá a díky tomu z něj odchází víc výživy a barvy. Vlasy jsou suché a krepaté. Navíc se na vlasu a pokožce usazuje vodní kámen, který způsobí, že se vlasy nelesknou. Přes tuto silnou nánosovou bariéru se vlasy špatně barví a regenerují. Vlas vypadá jako by měl na povrchu šedý povlak. Minerály a kovy zásadně ovlivňují i odstín vlasů. Barva může postupně tmavnout a mohou vznikat nežádoucí odlesky /zelená, modrá, žlutá, červená/.

A teď prosím o pozornost majitele a majitelky blond odstínů, které už po pár týdnech po zesvětlení mívají blond barvu tmavší, zašlou a bez lesku, ano i toto může způsobit tvrdá voda, je to ten nejčastější jev. Ale pozor i hnědovlásky mohou kvůli tomuto zežloutnout. Časté mytí vlasů v tvrdé vodě má také vliv na kudrnaté vlasy. Ty se mohou pod silnou vrstvou vodního kamene přestat kroutit a vzniká z nich suchá, matná, krepatá hříva, kterou nelze upravit. Častým řešením bývá i výměna sprchové hlavice za filtrační.

Pokožka na které ulpí vodní kámen může být načervenalá a může vás svědit. V dnešní době se dá za pomoci kosmetiky Malibu C, vlasová pokožka a vlas krásně vyčistit. Možná si řeknete, že je to usměvné čistit si pokožku hlavy, ale je to stejné, jako si čistíte u kosmetičky obličej, taky na něm ulpívají různé nečistoty. A tak jako si pleť nevyčistíte sami doma, tak jako od profesionála, ani si sami nevyčistíte usazeniny z vodního kamene, minerálů a kovů. Tato kosmetika, která se snaží řešit spousty čištění pokožky je jen pro salonní užívání. Má spousty technologických postupů, které se musí dodržet a které samozřejmě známe. Pokud jste smutní, nebuďte s touto kosmetikou, která je 100% vegan pracujeme! A je to naše druhá bio značka vlasové kosmetiky, kterou vám můžeme v našem kadeřnickém saloně nabídnout.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení